Podłoga jodełka – gorący trend

Podłoga w jodełkę to jeden z silniejszych trendów, jakie obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach i nic nie wskazuje na to, żeby jej popularność miała słabnąć. Jodełki nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat i są świetną bazą dla aranżacji w wielu stylach – od skandynawskiego, przez klasykę po glamour. W tym wpisie przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć o podłogach jodełkach.

Jodełki dobrze prezentują się w dużych pomieszczeniach, chociaż nie jest to regułą. Wzór ten nadaje podłodze dynamikę, a różnorodne wybarwienie i rozmiary poszczególnych elementów pozwalają stworzyć niezwykle ciekawe aranżacje.

Efekt jodełki tworzą klepki przycięte pod odpowiednim kątem – od 45 do 90 stopni – w zależności od stylu, jaki chcemy osiągnąć. Znaczenie mają również długość oraz szerokość desek, materiał, z jakiego zostały wykonane czy rysunki usłojenia.

Zacznijmy więc od podstaw.

(więcej…)

Cyklinowanie – drugie życie drewnianej podłogi

Nasz salon, oprócz sprzedaży i montażu podłóg drewnianych, oferuje również usługę ich serwisowania. Dzięki temu klienci Bento. mogą się cieszyć pięknym parkietem przez długie lata. Jednym z podstawowych zabiegów renowacyjnych jest cyklinowanie. W tym wpisie opowiemy, kiedy warto się na nie zdecydować, jak przebiega sam proces odnawiania drewnianej podłogi i jakich efektów możemy się spodziewać.

Drewno jest niezwykle wytrzymałym materiałem, jednak jak każde tworzywo, ulega zużyciu. Parkiety drewniane bywają bowiem podatne na działanie wilgoci, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście, w przeciwieństwie do innych okładzin podłogowych, drewno możemy odnawiać, zrywając wierzchnią warstwę i uzupełniając ubytki specjalną szpachlą. Na tym właśnie polega cyklinowanie.

 

(więcej…)

Podłoga laminowana – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Panele laminowane są praktyczne, trwałe i na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od parkietu z drewna. Ze względu na niższą cenę i łatwość montażu podłoga laminowana jest chętnie wybieraną opcją podczas aranżacji domów czy mieszkań. Idealnie sprawdza się w salonie, przedpokoju, pokoju dziecka, a nawet w kuchni. Odpowiednio użytkowana zachowuje swój nienaganny wygląd przez długie lata.

(więcej…)

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Drewno na podłodze to wytrzymały i piękny materiał – aby pozostał taki na długie lata, warto poświęcić jego pielęgnacji trochę czasu. W tym wpisie opowiemy, na co zwracać uwagę podczas codziennego sprzątania i jak zabezpieczyć parkiet przed zniszczeniem.

Na początku 3 złote zasady, dzięki którym przedłużymy życie i dobry wygląd podłogi z drewna:

(więcej…)

Podłoga drewniana – krok po kroku

Większość ją kocha – za piękny wygląd, naturalny charakter i klimat, jaki wprowadza do wnętrza. Niektórzy mają jednak obawy – czy poradzą sobie z pielęgnacją i czy nie zniszczy jej codzienny, domowy harmider. Podłoga z drewna – tak czy nie? W tym wpisie podpowiadamy, co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na jej zakup.

Podłoga drewniana to dobra propozycja dla osób, które cenią sobie bezkompromisową jakość, niepowtarzalny wygląd i trwałość przez długie lata. Ten ponadczasowy materiał jest doskonałą bazą dla wnętrz we wszystkich stylach – od skandynawskiego, przez klasyczny i rustykalny, aż po loft czy glamour. Wiele wariantów wykończenia, wybarwienia i ułożenia desek sprawia, że każdy znajdzie opcję odpowiednią dla siebie. Jak się nie pogubić w tak bogatej ofercie? Zacznijmy od podstaw.

(więcej…)